Nebankovní hypotéka: Kdy jí zvolit?
Nebankovní instituce v mnohých nezúčastněných způsobují spíše jistou dávku opovržení. Považují je totiž za nevýhodné poskytovatele úvěrů mnohdy se skrytými poplatky. Jak je tomu ale ve skutečnosti? Vyplatí se nebankovkám vyhýbat obloukem nebo je situace jiná? Nebankovní půjčky jsou pro mnohé akceptovatelné ve chvíli, kdy je nenadále překvapí nečekaný finanční výdaj, se kterým momentálně nepočítali. Mnoho lidí pro nebankovní půjčku šáhnout třeba před Vánocemi či narozeninami někoho blízkého. Je pochopitelné proč, nebankovní půjčku získáte až překvapivě jednoduše. V podstatě o ní může zažádat každý, podmínkou je pouze plnoletost.
Kdy se nebankovní půjčka skutečně vyplatí?
Pokud potřebujete mít peníze k dispozici co možná nejdříve, je nebankovní společnost tou správnou volbou. Jen je zapotřebí poznamenat, že rychlost vyřízení a benevolentní podmínky jsou do jisté míry bohužel příčinou vyšší úrokové sazby. U nebankovní hypotéky počítejte s úrokovou sazbou začínající na 10%, u spotřebitelských úvěrů může být úroková sazba ještě vyšší.
Pokud vám banka z některého důvodu úvěr zamítla, je možná úvěr od nebankovní společnosti jedinou možností, jak nakonec k tíženým finančním prostředkům přeci jenom dosáhnout. U nebankovních společností není zapotřebí dokládat výši svých příjmů, dokonce většina z nich neprověřuje žadatele, ani, co se registru dlužníků týče. Většina těchto úvěrů je ovšem zajištěna zástavou nemovitosti. Podmínky jsou v tomto případě stejné jako u banky, pokud řádně nesplácíte své závazky, může nemovitost v konečném důsledku propadnout společnosti.
Kdo může o půjčku žádat?
V podstatě každý, komu je více než 18 let. Jiné podmínky většinou tyto společnosti nestanovují. Ani nebankovní sektor však nepůjčuje vždy každému a i zde se můžeme setkat i se zamítnutými žádostmi. Ne ovšem v takové míře jako v bankovním sektoru.